آموزش

آموزش حذف نرم افزار در ویندوز با 5 روش آسان و کاربردی

حذف نرم افزار
177Views

ویندوز 10 و ویندوز 11 چند راه داخلی برای حذف نرم افزار های ناخواسته ارائه می دهند، اما چندین برنامه شخص ثالث نیز می توانند هارد دیسک شما را از شر برنامه های غیر ضروری خلاص کنند.اگر برنامه هایی در رایانه خود دارید که دیگر نمی خواهید، آنها را می توان به راحتی حذف کرد تا فضای دیسک آزاد شود و منوی استارت شما شلوغ نشود. ویندوز 10 و ویندوز 11 دارای یک گزینه حذف داخلی هستند که از طریق منوی استارت، صفحه تنظیمات و کنترل پنل موجود است.

از منوی start برای حذف نرم افزار استفاده کنید:

حذف نرم افزار

ابتدا می توانید یک برنامه را از منوی استارت ویندوز 10 یا 11 حذف کنید. روی برنامه کلیک راست کنید. اگر بتوانید از این طریق آن را حذف کنید، گزینه Uninstall را در منوی پاپ آپ خواهید دید. روی آن کلیک کنید، تأیید کنید که می‌خواهید آن را حذف کنید، و از بین می‌رود.

 • دکمه Start را انتخاب کرده و در لیست نشان داده شده ، برنامه مورد نظر را جستجو کنید.
 • سپس با کلیک راست روی برنامه ، از منوی کوچک باز شده گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

پاک کردن برنامه در ویندوز 10 از طریق صفحه تنظیمات

 • دکمه Start را انتخاب کرده و سپس مسیر زیر را دنبال کنید :
 • Settings > Apps > Apps & features
 • در ادامه برنامه ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب و سپس روی Uninstall کلیک کنید.

حذف نرم افزار

در ویندوز 11 روی دکمه Start کلیک کنید. به دنبال هر برنامه پین ​​شده ای که می خواهید حذف کنید بگردید. برای مشاهده تمام برنامه های نصب شده بر روی رایانه شخصی، روی ورودی همه برنامه ها در سمت راست بالای منو کلیک کنید. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله حمله USB چیست را بخوانید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بوت نشدن کامپیوتر را بخوانید.روی برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید کلیک راست کرده و روی دستور Uninstall کلیک کنید.

با استفاده از setting برنامه مورد نظر را حذف کنید

همچنین می‌توانید به Setting > Apps > Apps & feature بروید تا همه برنامه‌های رایانه خود را راحت‌تر مشاهده کنید. این صفحه هم برنامه های Windows Universal و هم برنامه های دسکتاپ استاندارد را به شما نشان می دهد، بنابراین باید همه برنامه های نصب شده روی رایانه شخصی خود را در اینجا پیدا کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله جستجوی پیشرفته گوگل را بخوانید.

از طریق کنترل پنل حذف نرم افزار کنید

اگر ترجیح می دهید از Control Panel استفاده کنید، آن گزینه همچنان در ویندوز 10 و ویندوز 11 موجود است. روی قسمت Search در نوار وظیفه کلیک کنید، Control Panel را تایپ کنید و از نتایج Control Panel را انتخاب کنید. به نمای نماد بروید و روی برنامه ها و ویژگی ها کلیک کنید.

 1. در کادر جستجوی ویندوز ، عبارت Control Panel را تایپ کرده و آن را از نتایج انتخاب کنید.
 2. سپس مسیر زیر را دنبال کنید :

Programs > Programs and Features

 1. در ادامه روی برنامه ای که می خواهید آن را حذف کنید ، کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید.

حذف نرم افزار

توجه داشته باشید که این نما برنامه های Windows Universal را به شما نشان نمی دهد، فقط برنامه های دسکتاپ استاندارد را نشان می دهد. برنامه ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید، سپس روی آن کلیک راست کرده و Uninstall را انتخاب کنید یا Uninstall را در بالای لیست انتخاب کنید.

حذف کننده های شخص ثالث

برنامه ها اغلب پوشه ها و فایل های خود را در سراسر سیستم شما پخش می کنند و حتی ممکن است رجیستری شما را با تنظیماتی پر کنند که ردیابی آنها دشوار است. ویژگی‌های حذف نصب شده در ویندوز لزوماً همه این موارد باقیمانده را حذف نمی‌کنند، بنابراین برای حذف کامل یک نرم افزار به یک Uninstaller شخص ثالث نیاز دارید.

به همین دلیل، بسیاری از بهترین حذف‌کننده‌ها دارای پشتیبان‌گیری و حفاظت‌های خاصی هستند. در اینجا سه ​​برنامه حذف نصب شخص ثالث وجود دارد که می توانند کار را انجام دهند.

Revo Uninstaller

Revo Uninstaller می تواند برنامه های دسکتاپ، برنامه های ویندوز و حتی برنامه های افزودنی مرورگر را به طور کامل و تمیز حذف کند. نسخه رایگان ویژگی های اساسی را ارائه می دهد و گزینه خوبی برای شروع است.رابط Revo Installer تمام برنامه های موجود در سیستم را به شما نشان می دهد تا بتوانید به راحتی برنامه هایی را که می خواهید حذف کنید پیدا کنید. این برنامه حتی می‌تواند به نصب برنامه‌ها کمک کند، که به آن اجازه می‌دهد کل فرآیند نصب را زیر نظر داشته باشد و در آینده برنامه را کاملاً حذف کند.

IObit Uninstaller

IObit Uninstaller می تواند از شر برنامه های دسکتاپ و برنامه های Windows Universal خلاص شود. نسخه رایگان ویژگی های اساسی مانند توانایی اسکن برای قطعات باقی مانده از یک برنامه حذف شده را ارائه می دهد.

حذف نرم افزار

صفحه اصلی نماها و گزینه های مختلفی را ارائه می دهد.صفحه نمایش همچنین شما را به برنامه های ویندوز و افزونه های مرورگر نشان می دهد. حتی بخشی برای به روز رسانی نرم افزار وجود دارد که در آن می توانید ببینید آیا برنامه های شما به روز هستند یا خیر.

IObit از شر فایل های غیر ضروری، ورودی های رجیستری و تنظیمات در طول مسیر خلاص می شود.

تعمیر برنامه ها در ویندوز 10 از طریق صفحه تنظیمات

 • روی استارت کلیک کرده و سپس مسیر زیر را دنبال کنید :
 • Settings > Apps > Apps & features
 • برنامه ای را که می خواهید تعمیر شود را انتخاب و روی گزینه Advanced options را در زیر نام برنامه کلیک کنید.
 • در صفحه باز شده ، در صورت وجود ، گزینه Repair را انتخاب کنید. اگر در دسترس نبود یا مشکل را برطرف نکرد ، تنظیم مجدد یا Reset را انتخاب کنید.

تعمیر برنامه ها در ویندوز 10 از طریق کنترل پنل

 • در کادر جستجوی ویندوز ، عبارت Control Panel را تایپ کرده و آن را از نتایج انتخاب کنید.
 • سپس مسیر زیر را دنبال کنید :
 • Programs > Programs and Features

سخن پایانی

شما در این مقاله با حذف نرم افزار در ویندوز 10 آشنا شدید.همچنین از روش های انجام مراحل آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را در کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

خروج از نسخه موبایل