شنبه , 1 اردیبهشت 1403
اینترنت 5g

آموزش غیرفعال کردن اینترنت 5G گوشی های آیفون، سامسونگ و شیائومی

با توجه به پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن فرصت های نوین، دستگاه های جدید و مجهز تری به بازار عرضه می شود. یکی از این پیشرفت های تکنولوژی به وجود آمدن اینترنت 5G است. بی شک هنگام خرید گوشی موبایل یا تبلت به عباراتی همچون 5G و 4G برخورد کرده اید. ما در این مقاله قصد بررسی نکات اینترنت 5G و نحوه خاموش کردن 5G را داریم.


فهرست مطالب


اینترنت 5G چیست و چگونه کار می کند؟

اینترنت با استفاده از فرکانس های رادیویی کار می کند. اینترنت 5G از فرکانس هایی استفاده می کند که معمولاً تا 30 گیگاهرتز هستند. در حالی که اینترنت 4G از فرکانس هایی استفاده می کند که کمتر از 6 گیگاهرتز هستند. در نتیجه فرکانس بالاتر 5G را سریع تر و قابل اطمینان تر می کند. طبق آزمایشات انجام شده سرعت 5G 100 برابر سریع تر از 4G است. البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بهترین نرم افزار آموزش زبان را بخوانید.به همین علت تبلیغات و معرفی 5G در همه جا وجود دارد. اینترنت 5G از فرستنده های کوچک تر استفاده می کند که بر روی ساختمان ها و خیابان قرار می گیرد، (برخلاف استفاده از دکل های مستقل) برآورد های فعلی نشان می دهد که 5G می‌تواند تا 1000 دستگاه بیشتر در هر متر را نسبت به G4 پشتیبانی کند. فناوری 5G می‌تواند یک شبکه فیزیکی را به چندین شبکه مجازی تقسیم کند.

اینترنت 5G چیست و چگونه کار می کند؟

منظور این است که اپراتور ها توانایی دارند تا برش مناسبی از شبکه را بسته به نحوه استفاده از آن ارائه دهند و در نتیجه شبکه های خود را بهتر مدیریت کنند. این نکته به معنی این است که، برای مثال یک اپراتور بسته به اهمیت خود می‌تواند از ظرفیت های برش متفاوتی استفاده کند. بنابراین، یک کاربر منفرد که یک ویدیو را پخش می کند، از بخش متفاوتی برای کسب ‌و کار استفاده می‌ کند، در حالی که دستگاه‌ های ساده‌ تر را می ‌توان از برنامه ‌های پیچیده ‌تر و سخت ‌تر، مانند کنترل وسایل نقلیه خودران، جدا کرد.

مطالعه بیشتر
آشنایی با گوشی‌های سری آیفون 13 و آیفون 12 + بررسی جدول مشخصات و شباهت های آنها

چه کشوری اینترنت 5G را اختراع کرد؟

اولین کشوری که در مقیاس بزرگ اینترنت 5G را راه اندازی کرد، کره جنوبی بود که در تاریخ 2019 آوریل به ثبت رسید. در آن زمان حدود 224 اپراتور در 88 کشور در سراسر جهان روی این فناوری سرمایه گذاری می کردند.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله بوت نشدن کامپیوتر را بخوانید.

دلایل خاموش کردن اینترنت 5G چیست؟

در این قسمت به دلایل خاموش کردن 5G یا غیرفعال کردن 5G می پردازیم: در وهله ی اول خاموش کردن 5G در گوشی ها کار عاقلانه و مناسبی نیست! اما با روشن بودن 5G باتری گوشی خیلی زودتر خالی می شود. اگر احیاناً در منطقه ای هستید که اینترنت 5G برای شما در دسترس نیست پیشنهاد میکنم اینترنت 5G خود را خاموش کنید.البته برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید مقاله صدای زیاد فن لپ تاپ را بخوانید.به علت اینکه گوشی شما تلاش زیادی برای پیدا کردن و وصل شدن اینترنت 5G می کند که این تلاش بیهوده سبب می شود مصرف باتری بیشتر شود. در نتیجه خاموش کردن 5G برای افزایش طول عمر باتری گوشی موبایل توصیه می شود. در ادامه به شما آموزش می دهیم که چگونه مراحل خاموش کردن 5G را برای هر برندی از گوشی های موبایل نسل جدید آیفون – سامسونگ – شیائومی و … را انجام دهید.

غیر فعال کردن 5G در گوشی های سامسونگ چگونه است؟

از زمانی که سامسونگ اولین گوشی 5G خود یعنی گوشی گلکسی S10 5G با امکانات شگفت انگیز را معرفی کرد، مدت زیادی نمی گذرد. امروزه اتصال 5G را در بسیاری از گوشی های سامسونگ، از گوشی های رده بالا Galaxy S21 گرفته تا گوشی های تاشو مانند Galaxy Z Fold 3، تا مدل های ارزان تر A71 5G و A51 5G می بینیم. این دستورالعمل ها و راهکار ها روی بیشتر گوشی هایی با برند سامسونگ با اتصال 5G کار می کنند و باعث خاموش کردن 5G می شوند.

مطالعه بیشتر
چگونه لپ تاپ خود را ارتقا دهیم ؟ + آموزش ارتقاء سخت افزار و نرم افزار لپتاپ

برای خاموش کردن 5G در گوشی سامسونگ مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. به تنظیمات (Settings) بروید.
 2. به اتصالات (Connections) بروید.
 3. روی شبکه های تلفن همراه Mobile Networks)) ضربه بزنید.
 4. روی حالت شبکه (Network Mode)ضربه بزنید.
 5. LTE/3G/2G (خودکار)، LTE/CDMA، یا یکی از گزینه های دیگر G/LTE4 را انتخاب کنید تا از استفاده تلفن از 5G جلوگیری کنید.
غیر فعال کردن 5G در گوشی های سامسونگ

روشن کردن مجدد اینترنت 5G هر زمان که بخواهید آسان است. این کار بسته به شرکت مخابراتی شما و اینکه آیا پین گوشی شما باز است یا خیر و یا اینکه از یک شرکت مخابراتی معتبر خریداری شده است یا نه، ممکن است متغیر باشد و یا اینکه در حالت شبکه گزینه های کمتری در دسترس باشد. همچنین امکان دارد فقط تنظیمات دستی و تنظیمات خودکار را ببینید یا اصلاً گزینه ای برای تغییر و کار با تنظیمات نداشته باشید. (Verizon’s در این مورد سختگیرانه عمل می کند.) اگر اینطور باشد، ممکن است اپراتور توانایی شما را برای خاموش کردن 5G مسدود کرده باشد در این مورد متاسفانه هیچ کاری نمی توانید انجام دهید. “شما توانستید با طی کردن چند مرحله ساده غیرفعال کردن اینترنت 5G در گوشیسامسونگرا خودتان به تنهایی و با موفقیت به پایان برسانید.”

مراحل غیر فعال کردن اینترنت 5G در گوشی های آیفون

در این بخش از مقاله به خاموش کردن 5G در گوشی و آی‌ پد های آیفون می پردازیم.

از آنجایی که iPhone و iPad هر دو از سیستم iOS استفاده می کنند، گزینه های شبکه تلفن همراه را در یک مکان ذخیره می کنند. بنابراین، می‌توانید از همین مراحل برای غیرفعال کردن 5G در آیفون یا آی‌ پد استفاده کنید.

مطالعه بیشتر
ویرایش فایل PDF چگونه انجام می شود ؟؟؟

برای خاموش کردن 5G در دستگاه iOS خود طبق مراحل زیر عمل کنید:

 • مرحله اول: به تنظیمات (Settings) بروید.
 • مرحله دوم: به (Cellular) بروید.
 • مرحله سوم: بر روی گزینه Cellular Data Options)) ضربه بزنید.
 • مرحله چهارم: بر روی Voice & Data ضربه بزنید.
 • مرحله پنجم: سپس بر روی LTE ضربه بزنید.
گوشی های آیفون

نکته: پس از به روز رسانی، دستگاه شما ممکن است به صورت خودکار به استفاده از 5G برگردد. در این صورت حتماً به عقب برگردید و دوباره آن را به LTE تغییر دهید. روشن کردن مجدد اینترنت 5G هر زمان که بخواهید آسان است. “شما توانستید با طی کردن چند مرحله ساده غیرفعال کردن اینترنت 5G در گوشی آیفون را خودتان به تنهایی و با موفقیت به پایان برسانید.”

مراحل غیر فعال کردن اینترنت 5G در گوشی های شیائومی

در این بخش از مقاله به خاموش کردن 5G در گوشی های شیائومی می پردازیم.

برای غیرفعال کردن اینترنت 5G در گوشی شیائومی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • مرحله اول: به تنظیمات (Settings) بروید.
 • مرحله دوم: به بخش (SIM Cards & Mobile Networks) بروید.
 • مرحله سوم: روی شبکه های تلفن همراه SIM Card Settings)) ضربه بزنید.
 • مرحله چهارم: در این مرحله Preferred network type را انتخاب کنید.
 • مرحله پنجم: از بین گزینه های نشان داده شده گزینه Prefer LTE را انتخاب کنید.

روشن کردن مجدد اینترنت 5G هر زمان که بخواهید آسان است.

شما موفق شدید تا با طی کردن مراحل بالا، اینترنت 5G را در گوشی شیائومی غیرفعال بسازید.

مزایای خاموش کردن 5G چیست؟

 • بیشتر شدن عمر باتری گوشی موبایل
 • رفع شدن اختلال در ارسال پیامک و برقراری و دریافت تماس ها
 • رفع شدن اختلال در عملکرد اپلیکیشن ها
 • داغ نشدن گوشی موبایل
مطالعه بیشتر
بررسی و مقایسه گوشی A13 - A23 ، جدیدترین گوشی های سامسونگ 2023

معایب خاموش کردن 5G چیست؟

 • پهنای باند کمتر
 • سرعت کمتر
 • تاخیر در دانلود

سخن پایانی

شما دراین مقاله با غیرفعال کردن اینترنت 5G گوشی های آیفون، سامسونگ و شیائومی آشنا شدید.همچنین از مزایا و معایب آن آگاه شدید.اگر سوال یا نظری دارید آن را رد کامنت مطرح کنید تا در اسرع وقت توسط ما جواب داده شود.

سوالات متداول

آیا می توان گوشی را برای اینترنت 5G ارتقا داد؟

در صورتی که موبایل شما قدیمی بوده و از فایوجی پشتیبانی نکند،هیچ راهی به جز خرید گوشی های جدید نخواهید داشت.

چگونه می توان اینترنت 5g را روی گوشی فعال کرد؟

ابتدا باید ببینید تلفن همراهتان از فناوری نسل پنجم ازتباطات پشتیبانی می کند یا خیر.قدم بعدی این است که ببینید اصلا خدمات 5g در ناحیه شما ارائه می شود یا خیر؟ در صورتی که پاسخ به هر دو سوال کثبت باشد موبایل هوشمند خودکار 5g می شود و راه دستی فعال کردن آن هم به صورت زیر است:
setting > connection > mobile network > network mode > 5g Auto

پیشنهاد ما به شما

خرید لباس کودک از فروشگاه اینترنتی کیدلو

خرید لباس کودک و راهنمای آن در فروشگاه اینترنتی لباس کودک کیدلو

ست لباس بچه گانه و لباس کودک قیمت مناسب را می توانید از فروشگاه اینترنتی کیدلو تهیه نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید