چه سالها از ویندوز 10 استفاده کرده باشید و چه اخیراً آنها را ارتقا داده‌اید. نکات، ترفندها و ویژگی‌های پنهان جدید و قدیمی زیادی برای یادگیری وجود دارد که استفاده از لپ تاپ شما را هر روز سریعتر و روانتر می‌کند. یادگیری سریعتر و پربارتر بودن در لپ‌تاپ شما ممکن است به خصوص برای بسیاری از ما که به دلیل شیوع ویروس کرونا در خانه کار می‌کنیم یا فقط بیشتر وقت خود را صرف لپ‌تاپ می‌کنیم، بسیار جذاب باشد. یافتن منوی مخفی شروع و صرفه‌جویی در مصرف باتری با یک سیمپل.

این مطلب راهنمای شما برای تبدیل شدن به یک حرفه‌ای ویندوز 10 است، با هک کردن، خاموش کردن برنامه‌های پس‌زمینه و صرفه جویی در باتری.

مایکروسافت و نکات پشت پرده

مایکروسافت به طور معمول ویژگی‌های پنهان خود را به روشی که اپل تبلیغ می‌کند، اعلام نمی‌کند. این امر می‌تواند دانستن چگونگی استفاده حداکثری از دستگاهی را که روز به روز استفاده می‌کنید، دشوارتر کند.


معرفی سری A گوشی های سامسونگ


ویندوز 10

حتی یادگیری نحوه بروزرسانی رایگان ویندوز 10 نیز می‌تواند مشکل باشد. ضمناً شما می‌خواهید این ASAP را انجام دهید، زیرا پشتیبانی از ویندوز 7 در ژانویه پایان یافت. بنابراین مهم نیست که در کدام یک از برندهای مایکروسافت، دل، HP یا سایر، ویندوز 10 را داشته باشید. این نکات هوشمندانه به شما کمک می‌کند تا منظم باشید و کارهای بیشتری انجام دهید. به علاوه، در اینجا همه مواردی که باید در مورد به روزرسانی ویندوز 10 اکتبر 2020 و نحوه استفاده از بهترین ویژگی جدید ویندوز 10 بدانید آورده شده است.

ویژگی های مخفی ویندوز 10

1- همه پنجره ها را بجز پنجره فعال به حداقل برسانید

اگر صفحه دسک‌تاپ شما با پنجره‌های باز بسیار شلوغ شده‌ است، می توانید به سرعت همه آنها را به جز یکی از مواردی که در حال حاضر در آن کار می‌کنید، به حداقل برسانید.

برای انتخاب آن، کافیست روی نوار عنوان پنجره‌ای که می‌خواهید باز بماند، کلیک کنید. سپس، ماوس را پایین نگه داشته و پنجره را به سرعت و عقب و جلو حرکت دهید، در واقع آن را تکان دهید. بعد از چند لرزش سریع، تمام پنجره‌های باز دیگر به حداقل می‌رسند. سپس فقط یکی را که لرزان کرده‌اید باز نگه دارید.

2- منوی شروع “مخفی” را باز کنید.

می‌دانید که برای رفتن به منوی Start، نماد ویندوز را در پایین سمت چپ صفحه یا صفحه کلید خود ضربه می‌زنید. اما ویندوز 10 شامل منوی شروع کمتر شناخته شده است که دسترسی به ویژگی‌های مهمی مانند Command Prompt، Control Panel و Task Manager را بسیار آسان می‌کند. می‌توانید با دو روش مختلف به آن دسترسی پیدا کنید، یا با فشار دادن کلید Windows X یا کلیک راست روی دکمه Windows ‎/ start.


گجت چیست و چه کاربرد هایی دارد؟


نکات ویندوز 10

3- ایجاد رویداد بدون بازکردن تقویم.

آخرین به روزرسانی ویندوز 10 به شما امکان می‌دهد بدون نیاز به باز کردن تقویم، سریعاً رویدادها را مستقیماً از نوار وظیفه به تقویم مایکروسافت اضافه کنید. در اینجا نحوه انجام آن آورده شده‌است:

  • -در نوار وظیفه، روی کادر با ساعت و تاریخ موجود در گوشه سمت راست کلیک کنید.
  • -وقتی می‌خواهید یک رویداد را برنامه‌ریزی کنید، روی تاریخی کلیک کنید.
  • -نام، زمان و مکان رویداد را وارد کنید. (اگر چندین تقویم دارید، روی فلش رو به پایین در کنار قسمت نام رویداد کلیک کنید تا موردی را که می‌خواهید به آن اضافه کنید انتخاب کنید).
  • روی گزینه ذخیره کلیک کنید. این رویداد باید در برنامه تقویم شما در دستگاه‌های شما ظاهر شود.

4- با ویندوز 10،عکس از صفحه بگیرید

می‌دانیم که این یک اصل اساسی است اما بسیار شگفت آور است که گاهی اوقات به سادگی فراموش می‌شود چگونه یک عکس از صفحه نمایش را روی لپ‌تاپ یا دسکتاپ خود بگیرید، زیرا اغلب این کار را نمی‌کنید.

حداقل هشت روش مختلف وجود دارد که می‌توانید با ویندوز 10 از صفحه عکس بگیرید. اگر می‌خواهید از کل صفحه خود تصویری بگیرید و ذخیره کنید. ساده ترین راه زدن کلید Windows Print Screen است و آن عکس در پوشه Pictures\ Screenshots ذخیره می‌شود.

برای گرفتن فقط یک قسمت از صفحه خود، کلید Windows Shift S را بزنید تا ابزاری به نام Snip Sketch باز شود. که به شما امکان می‌دهد با کلیک و کشیدن تصویر صفحه ایجاد کنید، که در Clipboard شما ذخیره می‌شود.

5- با میانبرهای صفحه کلید موارد را در نوار وظیفه باز کنید.

اگر برنامه‌ها را برای ایجاد یک میانبر به نوار وظیفه خود در پایین صفحه خود پین کرده‌اید، برای باز شدن آنها لازم نیست روی نمادها کلیک کنید. در عوض، از کلید میانبر صفحه کلید Windows Number number استفاده کنید، کلید شماره با موقعیت برنامه در نوار وظیفه مطابقت دارد. به عنوان مثال، کلید 2 مورد دوم را در نوار وظیفه باز می‌کند.

این مورد مخصوصاً درصورتی مفید است که با عصبانیت تایپ می‌کنید و نمی خواهید انگشتان خود را از صفحه کلید بلند کنید. ممکن است دستیابی به کلید ویندوز طبیعی‌تر باشد.


اشتباهات رایج هنگام خرید لپ تاپ


نکات ویندوز 10

6- فهمیدن اینکه هر برنامه چه مقدار فضا اشغال می‌کند.

رایانه ها با کمبود جا کمتر شروع به کار می‌کنند. یک راه سریع برای سرعت بخشیدن به آنها ممکن است خلاص شدن از شر برنامه‌هایی باشد که فضای بیشتری نسبت به آنچه که باید اشغال می‌کنند، مخصوصاً اگر مرتباً از آنها استفاده نمی‌کنید.

برای دیدن میزان استفاده یک برنامه، به تنظیمات\ سیستم\ ذخیره سازی بروید. بر روی درایوی که می‌خواهید جستجو کنید کلیک کنید (به احتمال زیاد حافظه محلی، “This PC” و روی برنامه‌های “برنامه‌ها” کلیک کنید تا لیستی از برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه شما و میزان فضای آنها را ببینید.

7-از شر تبلیغات در فهرست شروع ویندوز 10 خلاص شوید.

هنگامی که ویندوز 10 را با تنظیمات پیش فرض اجرا می‌کنید، ممکن است گاهی اوقات برنامه‌هایی را در سمت راست منوی شروع خود مشاهده کنید. مایکروسافت آنها را “پیشنهادها” می‌نامد، اما در واقع تبلیغات برنامه‌های فروشگاه Windows است که می‌توانید بخرید.

برای خلاص شدن از شر تبلیغات در فهرست شروع Windows 10 خود، به تنظیمات\ شخصی سازی\ شروع بروید. تنظیماتی را که به عنوان “نشان دادن پیشنهادات” است گاهی اوقات در Start به حالت خاموش تغییر دهید.

8- خاموش کردن برنامه‌های پس زمینه.

برنامه‌هایی که در پس زمینه اجرا می‌شوند می‌توانند اطلاعات دریافت کنند. اعلان‌ها را ارسال کنند و به روز بمانند، حتی اگر از آنها استفاده نکنید که می‌تواند مفید باشد. اما در صورت اتصال از طریق نقطه اتصال تلفن همراه می‌توانند باتری و داده‌های شما را نیز مصرف کنند.

برای کنترل اینکه کدام برنامه ها در پس زمینه اجرا می‌شوند و مقداری از انرژی باتری و داده‌ها را ذخیره می‌کنید، به تنظیمات\ حریم خصوصی\ برنامه‌های پس زمینه بروید. برای جلوگیری از اجرای همه برنامه‌ها در پس زمینه، اجازه دهید برنامه‌ها در پس زمینه به حالت خاموش فعال شوند. یا می‌توانید با پایین آوردن لیست در همان صفحه، برنامه‌هایی را که به صورت جداگانه در پس زمینه اجرا می‌شوند انتخاب کنید.

9- از پیمایش پس زمینه در ویندوز 10 استفاده کنید.

با ویندوز 10 می‌توانید در هر پنجره ای به بالا و پایین بروید حتی اگر پنجره‌ای نباشد که شما مستقیماً در آن کار می‌کنید. این یک ابزار مفید است وقتی شما پنجره‌های زیادی باز دارید که می‌خواهید همزمان آنها را مرور کنید. به عنوان مثال، اگر می‌خواهید گزینه‌های جدید زیر منو را در پنجره‌های جدید باز کنید تا در وقت صرفه جویی در کلیک کردن به جلو و جلو در همان صفحه صرفه جویی کنید.

سعی کنید دو برنامه مثلاً یک صفحه مرورگر اینترنت و یک دفترچه یادداشت یا سند Word را باز کنید. هر دو را روی صفحه مرتب کنید تا بتوانید حداقل مقداری از متن را روی هر کدام ببینید. در حالی که در یک پنجره هستید، ماوس خود را نشان داده یا از صفحه لمسی برای انتقال به پنجره دوم استفاده کنید و پیمایش کنید. اگرچه در آن پنجره فعال نیستید، اما به شما امکان می‌دهد صفحه را بالا و پایین کنید.


نکات مهم مراقبت از لپ تاپ


ویندوز 10

این ویژگی باید به طور پیش فرض روشن باشد. اما اگر اینگونه نیست. به تنظیمات\ دستگاهها\ ماوس بروید و هنگامی که روی آنها پنجره غیرفعال را اسکرول می کنید، آنها را به حالت روشن تغییر دهید. سپس می‌توانید ماوس خود را بر روی پنجره‌ای که در پس زمینه است قرار دهید. از چرخ اسکرول برای پیمایش استفاده کنید.

10 -پسوندهای پرونده را در File Explorer نشان دهید.

مایکروسافت به طور پیش فرض افزونه‌های پرونده را پنهان می‌کند. این امر زندگی را برای افرادی که باید به دنبال انواع خاصی از پرونده‌ها مانند JPEG و JPG باشند، دشوار می‌کند. برای دیدن پسوندهای پرونده در File Explorer، موارد زیر را انجام دهید:

  • -به نوار جستجو در پایین صفحه بروید و گزینه File Explorer Options را تایپ کنید و روی آن کلیک کنید. (راه‌های دیگری نیز برای رسیدن به اینجا وجود دارد، اما سریع ترین راه به نظر می‌رسد).
  • -در پنجره ظاهر شده، روی تب View کلیک کنید.
  • -کادری که می‌گوید مخفی کردن برنامه‌های افزودنی برای انواع شناخته شده پرونده را بردارید. روی درخواست کلیک کنید و تأیید کنید. اکنون باید پسوندهای پرونده را برای همه پرونده ها در File Explorer مشاهده کنید.

همچنین می‌توانید از منوی File Explorer Options برای نمایش درایوهای خالی، پرونده‌ها و پوشه‌های پنهان و موارد دیگر استفاده کنید.

11-با کمک فوکوس حواس پرتی را کاهش دهید.

هنگامی که مدام با اعلان‌ها قطع می‌شوید، تلاش برای انجام کار ناامیدکننده است. با کمک Focus، ابزاری که ویندوز 10 در به روزرسانی آوریل 2018 اضافه کرده است، می‌توانید تمرکز داشته باشید.

با رفتن به Settings\ System\ Focus help آن را تنظیم کنید. از بین سه گزینه خاموش (دریافت کلیه اعلان‌ها از برنامه‌ها و مخاطبین خود)، اولویت (فقط اعلان های منتخب را از لیست اولویتی که سفارشی می‌کنید، مشاهده کنید. بقیه موارد را به مرکز اقدام خود ارسال کنید) و فقط هشدارها را انتخاب کنید (همه اعلان‌ها را پنهان کنید، به جز آلارم). همچنین می‌توانید این ویژگی را در ساعات خاص یا هنگام انجام بازی روشن کنید.

سخن آخر

در این مقاله نکته‌ها و ترفندهای مخفی در ویندوز 10 را برای شما گفتیم. نکته هایی که شاید هیچ گاه خودتان نمی‌توانید آنرا پیدا کنید. امید است با استفاده از آنها سرعت کارهایتان را افزایش دهید. اگر این مطلب را دوست داشتید آنرا با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

https://1ea.ir/rgaBtvhttp://iwo.ir/sq2ps
https://cutt.ly/pYrpNZxhttps://bit.ly/3oatSft
https://rizy.ir/JdVIvShttps://tinyurl.com/35xf829x

ئاژوان پاک پسند

مشاهده تمام پست ها

اضافه کردن نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *